logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

Marszałkowie województw spotkali się w dniach 14-15 września br. w Uniejowie (woj. łódzkie), by dyskutować o sprawach ważnych dla polskich regionów. Samorząd Województwa Podkarpackiego na konwencie reprezentowała wicemarszałek Maria Kurowska.

Podczas obrad, marszałkowie z całej Polski rozmawiali między innymi o pomocy dla poszkodowanych z powodu katastrof naturalnych, roli regionów w zmieniającej się Europie, Polityce Spójności po 2020 r., stanie wdrażania programów operacyjnych w Polsce, aktualizacji Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego oraz o aktualnych działaniach Platformy Bioregionów Europy Wschodniej i Środkowej.

Wiceprzewodniczący Komitetu Regionów Markku Markkula  przedstawił zakres prac KE dotyczących silniejszej racjonalizacji i koncentracji wydatków, uelastycznienia wydatkowania (łatwość przesuwania środków), silniejszego powiązania z reformami strukturalnymi i nowymi wyzwaniami UE oraz zmian poziomów współfinansowania (podwyższenie finansowania krajowego). Sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Jerzy Kwieciński przedstawił główne postulaty rządu RP w sprawie Wieloletnich Ram Finansowych (budżetu Unii) oraz plany co do Polityki Spójności po 2020 roku.

Wolfgang Münch, dyrektor Wydziału ds. Polski w Komisji Europejskiej, Dyrekcja Generalna ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej zaprezentował marszałkom efekty Catching-up Regions Initiative realizowanej m.in. przez Województwo Podkarpackie we współpracy z Komisją Europejską i Bankiem Światowym.

Wicemarszałek Maria Kurowska zabrała głos dziękując w imieniu zarządu za zapewnienie ukierunkowanej pomocy i działań mających na celu uwolnienie potencjału rozwojowego oraz większą efektywność polityki spójności.

Dyr. Danuta Cichoń
Departament Rozwoju Regionalnego
Fot. Archw. UMWŁ

Statystyka

Odwiedza nas 655 gości oraz 0 użytkowników.