logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Gospodarka w regionie

wrota-gospodarka

170323 pekaoW urzędzie marszałkowskim po raz kolejny rozpoczęło się spotkanie dotyczące sytuacji mikro i małych firm w woj. podkarpackim, a także perspektyw ich rozwoju na rok 2017. W konferencji, której organizatorem jest Bank Pekao SA, biorą udział bankowcy, samorządowcy, przedsiębiorcy i przedstawiciele uczelni.

170317 galaW G2A ARENIE poznaliśmy najlepsze linie lotnicze wybrane przez pasażerów podczas 13. edycji plebiscytu „Najlepsza Linia Lotnicza”. Nagrody powędrowały do Wizz Air, LOT, Lufthansy, Small Planet Airlines i Singapore Airlines. Uroczysta gala wieńcząca plebiscyt po raz pierwszy odbyła się na Podkarpaciu. 

W G2A ARENA w Jasionce rozpoczął się Kongres Fly&More. Podczas całodniowej debaty specjaliści z branży lotniczej będą rozmawiać o największych wyzwaniach, trendach oraz perspektywach finansowych dotyczących ich sektora. Z kolei wieczorem w Jasionce podczas uroczystej gali poznamy laureatów plebiscytu Najlepsza Linia Lotnicza 2016.

Marszałek Władysław Ortyl oraz wicemarszałek Bogdan Romaniuk spotkali się z Ivanem Škorupą, Konsulem Generalnym Republiki Słowackiej w Krakowie oraz przedstawicielami firmy LEOexpress, którzy zainteresowani są otwarciem połączeń autobusowych z Rzeszowa do Koszyc.

170228 MrW siedzibie Ministerstwa Rozwoju podpisano dziś umowę na dofinansowanie rozbudowy Drogi Wojewódzkiej nr 878, od granic Rzeszowa do skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej i Orkana w Tyczynie. Samorząd województwa reprezentował marszałek Władysław Ortyl.

170215 drogiProjekty i budowa łączników autostradowych były jednym z głównych tematów spotkania marszałków Władysława Ortyla i Bogdana Romaniuka z parlamentarzystami.

161216 s19Są kolejne pieniądze na drogę S19. Prawie 67 mln zostanie przeznaczonych na prace koncepcyjne dla odcinka od Rzeszowa do Barwinka. Informację przekazał dziś europoseł Tomasz Poręba podczas konferencji prasowej wraz z marszałkiem Władysławem Ortylem oraz dyrektorem rzeszowskiego oddziału GDDKiA Wiesławem Kaczorem.

161202 pzdwOśmiu pracowników Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie zostało wyróżnionych przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa za działalność na rzecz poprawy infrastruktury drogowej województwa podkarpackiego w zakresie dróg wojewódzkich.

161201 kolejParking w obrębie przystanku kolejowego Krosno–Polanka to pierwsza na Podkarpaciu inwestycja zrealizowana przy wsparciu z Wojewódzkiego Funduszu Kolejowego. Dziś odbyło się uroczyste oddanie i poświęcenie inwestycji. Wziął w nim udział marszałek Władysław Ortyl, a także prezydent Krosna Piotr Przytocki wraz z zastępcą Tomaszem Solińskim.

161123 ukaraina kopiaDziś w Krasiczynie odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Infrastruktury Sejmu RP. Była to okazja, by w szerokim gronie dyskutować o rozwoju komunikacji drogowej i kolejowej z Ukrainą. Wcześniej posłowie wizytowali pogranicze polsko-ukraińskie w Malhowicach-Niżankowicach, gdzie ma stanąć przejście graniczne. W posiedzeniu udział wzięli także przedstawiciele strony ukraińskiej. Samorząd Województwa Podkarpackiego reprezentował marszałek Władysław Ortyl.

161028 obwodnicaswJuż wkrótce w naszym regionie ruszą ważne inwestycje drogowe. Obwodnica Stalowej Woli i Niska oraz droga szybkiego ruchu S19 Rzeszów-Lublin, znacznie usprawnią przemieszczanie się po Podkarpaciu. Dziś w miejscu, gdzie niebawem rozpoczną się inwestycje odbył się briefing prasowy z udziałem  przedstawicieli rządu RP: Andrzeja Adamczyka - Ministra Infrastruktury i Budownictwa oraz Jerzego Szmita – Wiceministra Infrastruktury i Budownictwa. W briefingu udział wziął również Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Statystyka

Odwiedza nas 319 gości oraz 0 użytkowników.