logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Gospodarka w regionie

wrota-gospodarka

161202 pzdwOśmiu pracowników Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie zostało wyróżnionych przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa za działalność na rzecz poprawy infrastruktury drogowej województwa podkarpackiego w zakresie dróg wojewódzkich.

161201 kolejParking w obrębie przystanku kolejowego Krosno–Polanka to pierwsza na Podkarpaciu inwestycja zrealizowana przy wsparciu z Wojewódzkiego Funduszu Kolejowego. Dziś odbyło się uroczyste oddanie i poświęcenie inwestycji. Wziął w nim udział marszałek Władysław Ortyl, a także prezydent Krosna Piotr Przytocki wraz z zastępcą Tomaszem Solińskim.

161123 ukaraina kopiaDziś w Krasiczynie odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Infrastruktury Sejmu RP. Była to okazja, by w szerokim gronie dyskutować o rozwoju komunikacji drogowej i kolejowej z Ukrainą. Wcześniej posłowie wizytowali pogranicze polsko-ukraińskie w Malhowicach-Niżankowicach, gdzie ma stanąć przejście graniczne. W posiedzeniu udział wzięli także przedstawiciele strony ukraińskiej. Samorząd Województwa Podkarpackiego reprezentował marszałek Władysław Ortyl.

161028 obwodnicaswJuż wkrótce w naszym regionie ruszą ważne inwestycje drogowe. Obwodnica Stalowej Woli i Niska oraz droga szybkiego ruchu S19 Rzeszów-Lublin, znacznie usprawnią przemieszczanie się po Podkarpaciu. Dziś w miejscu, gdzie niebawem rozpoczną się inwestycje odbył się briefing prasowy z udziałem  przedstawicieli rządu RP: Andrzeja Adamczyka - Ministra Infrastruktury i Budownictwa oraz Jerzego Szmita – Wiceministra Infrastruktury i Budownictwa. W briefingu udział wziął również Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

161024 s19Budowa odcinka łączącego ul. Podkarpacką z węzłem Rzeszów-Wschód stała się faktem. Dziś w rzeszowskim ratuszu umowę na realizację inwestycji podpisali marszałek Władysław Ortyl, wiceprezydent Rzeszowa Marek Ustrobiński oraz Piotr Subczak, dyrektor Oddziału Budownictwa Inżynieryjnego Skanska w Rzeszowie.

160924 lupkowW Nowym Łupkowie rozmawiano o uruchomieniu w przyszłym roku sezonowych połączeń kolejowych z Rzeszowa na Słowację. Podsumowano również dwa tegoroczne promocyjne kursy z Rzeszowa do Medżilaborec. Pierwszy odbył się w sierpniu, a drugi dzisiaj, tj. 24 września.

160908 krynicaCzwartek był ostatnim dniem Forum Ekonomicznego w Krynicy. Dla Podkarpacia istotne były kwestie poruszane podczas konferencji Europa Karpat oraz Forum Polonijnego. Nie zabrakło też akcentów sportowych.

Ponad 3 tysiące uczestników z 50 krajów bierze udział w XXVI Forum Ekonomicznym w Krynicy, które potrwa do czwartku. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji „Europa w obliczu wyzwań – zjednoczeni czy podzieleni?”. W obradach forum uczestniczy marszałek Władysław Ortyl.

160906 kielce609 firm z 30 krajów świata – tak w liczbach wygląda tegoroczna edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Dziś marszałek Władysław Ortyl odwiedził stoiska podkarpackich firm, które prezentują się na obiektach wystawienniczych Targów Kielce.

160901 medykaPo 13 latach przerwy ruszył dziś pociąg z Przemyśla do Medyki. Jednym z  pierwszych kursów pojechał Bogdan Romaniuk, wicemarszałek odpowiedzialny za kolej w regionie. Na stacji Medyka Osobowa przyjął go Marek Iwasieczko, wójt Gminy Medyka, który podziękował za pomoc w przywróceniu połączenia.

160810 biniendaUrząd Marszałkowski odwiedził dziś profesor Wiesław Binienda. Przed południem spotkał się z nim wicemarszałek Bogdan Romaniuk. W spotkaniu uczestniczyli Piotr Karnas, dyrektor Departamentu Promocji i Współpracy Gospodarczej oraz Marek Bujny wiceprezes Doliny Lotniczej. 

Statystyka

Odwiedza nas 298 gości oraz 0 użytkowników.