logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Gospodarka w regionie

wrota-gospodarka

161024 s19Budowa odcinka łączącego ul. Podkarpacką z węzłem Rzeszów-Wschód stała się faktem. Dziś w rzeszowskim ratuszu umowę na realizację inwestycji podpisali marszałek Władysław Ortyl, wiceprezydent Rzeszowa Marek Ustrobiński oraz Piotr Subczak, dyrektor Oddziału Budownictwa Inżynieryjnego Skanska w Rzeszowie.

160924 lupkowW Nowym Łupkowie rozmawiano o uruchomieniu w przyszłym roku sezonowych połączeń kolejowych z Rzeszowa na Słowację. Podsumowano również dwa tegoroczne promocyjne kursy z Rzeszowa do Medżilaborec. Pierwszy odbył się w sierpniu, a drugi dzisiaj, tj. 24 września.

160908 krynicaCzwartek był ostatnim dniem Forum Ekonomicznego w Krynicy. Dla Podkarpacia istotne były kwestie poruszane podczas konferencji Europa Karpat oraz Forum Polonijnego. Nie zabrakło też akcentów sportowych.

Ponad 3 tysiące uczestników z 50 krajów bierze udział w XXVI Forum Ekonomicznym w Krynicy, które potrwa do czwartku. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji „Europa w obliczu wyzwań – zjednoczeni czy podzieleni?”. W obradach forum uczestniczy marszałek Władysław Ortyl.

160906 kielce609 firm z 30 krajów świata – tak w liczbach wygląda tegoroczna edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Dziś marszałek Władysław Ortyl odwiedził stoiska podkarpackich firm, które prezentują się na obiektach wystawienniczych Targów Kielce.

160901 medykaPo 13 latach przerwy ruszył dziś pociąg z Przemyśla do Medyki. Jednym z  pierwszych kursów pojechał Bogdan Romaniuk, wicemarszałek odpowiedzialny za kolej w regionie. Na stacji Medyka Osobowa przyjął go Marek Iwasieczko, wójt Gminy Medyka, który podziękował za pomoc w przywróceniu połączenia.

160810 biniendaUrząd Marszałkowski odwiedził dziś profesor Wiesław Binienda. Przed południem spotkał się z nim wicemarszałek Bogdan Romaniuk. W spotkaniu uczestniczyli Piotr Karnas, dyrektor Departamentu Promocji i Współpracy Gospodarczej oraz Marek Bujny wiceprezes Doliny Lotniczej. 

160629hswSzanse dla polskiej zbrojeniówki - taki był główny temat dyskusji panelowej, która odbyła się w Stalowej Woli. Jej gospodarzami była redakcja Naszego Dziennika oraz Polska Grupa Zbrojeniowa. Wcześniej w Stalowej Woli odbyło się wyjazdowe posiedzenie sejmowej Komisji Obrony.

160621 prow137 podkarpackich samorządów otrzymało dofinasnowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na inwestycje drogowe. Łączna kwota dofinansowania to blisko 90 mln złotych. Umowy z przedstawicielami gmin i powiatów zostały podpisane we wtorek 21 czerwca w urzędzie marszałkowskim.

Statystyka

Odwiedza nas 1832 gości oraz 0 użytkowników.