logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Kultura w regionie

wrota-kult

SlajdOd 7 do 10 września odbędzie się w Rzeszowie IX Krajowy Kongres Polskiej Federacji Pueri Cantores. Jest to spotkanie chórzystów z całej Polski, w trakcie którego młodzi ludzie mają  okazję do wspólnych spotkań, koncertów i modlitwy poprzez piękny śpiew chóralny. W wydarzeniu weźmie udział ok. tysiąc chórzystów z całej Polski i z zagranicy.

plakat WYŻEJ NIŻ POŁONINA11 Kopia„Wyżej niż Połonina. Saga w VI aktach” to historia zarazem tragiczna i wesoła, wypełniona śpiewem, zakręcona bieszczadzkimi biesami, ale mocno wpatrzona ponad połoniny, czyli tam gdzie prowadzą wszystkie nasze ścieżki – Do Nieba Bram. Na spektakl zaprasza Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

170816 piknikDwie pierwsze niedziele sierpnia na długo pozostaną w pamięci dzieci z powiatów rzeszowskiego i łańcuckiego, uczestniczących w piknikach rodzinnych w Błażowej oraz Handzlówce.

Długo oczekiwany remont stanie się faktem dzięki unijnym dotacjom. Zabytkowy budynek dawnej Kasy Oszczędności zyska dawny blask. 11 sierpnia w sali posiedzeń Zarządu Wojewódzkiego podpisano umowę pomiędzy samorządem województwa podkarpackiego i powiatem ropczycko-sędziszowskim na dofinansowanie projektu „Zachowanie i rozwój dziedzictwa kulturowego poprzez prace remontowo-konserwatorskie przy budynku dawnej Kasy Oszczędność w Ropczycach z przeznaczeniem na cele edukacji kulturalnej”.

Z Rzeszowa wyruszyła 40. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Podczas mszy św. przed  Kościołem Farnym, pielgrzymów żegnał biskup rzeszowski Jan Wątroba, a także bp Edward Białogłowski i bp Kazimierz Górny. Dwie pary: Joanna i Dawid oraz Magdalena i Paweł wzięły w tym wyjątkowym dniu ślub. Do Częstochowy wyruszyła też pielgrzymka rowerowa.

170724 sanokRóżnorodność etniczna i religijna to zjawiska typowe dla regionów przygranicznych.  Tereny dzisiejszego Podkarpacia przed laty zamieszkiwane także przez Łemków, Żydów i Ukraińców są potwierdzeniem tej reguły.

170724 poloniaXIX edycja Polonijnego Studium Choreograficznego w Rzeszowie dobiegła końca. W sali koncertowej Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego odbył się uroczysty koncert, podsumowujący tegoroczną działalność studium. Wśród przybyłych gości znaleźli się: wicemarszałek województwa Maria Kurowska, przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś. 

170721 festiwalplBarwny korowód, który przeszedł ulicami Rzeszowa rozpoczął XVII Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. Mieszkańcy Podkarpacia jak zawsze tłumnie przyszli na rzeszowski rynek, by powitać gości z zagranicy. Tam nastąpiła oficjalna uroczystość otwarcia festiwalu, a następnie koncert. W uroczystości udział wziął marszałek województwa Władysław Ortyl.

Statystyka

Odwiedza nas 499 gości oraz 0 użytkowników.