logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Kultura w regionie

wrota-kult

130418-podkarpacka-teczaZespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie w dniu 18 kwietnia zorganizował już XIII edycję Wojewódzkiego Konkursu Podkarpacka Tęcza, którego zmagania przebiegały pod hasłem „Młodzieńcze Podkarpacie”. Wicemarszałek Anna Kowalska uroczyście otworzyła rywalizację konkursową w kategorii recytatorskiej.

Zwracając się do uczestników konkursu wicemarszałek Anna Kowalska powiedziała, iż podkarpacka „Przestrzeń otwarta” jest szczególnie przychylna dla młodzieży, która chce rozwijać swoje umiejętności i talenty. Podkreślała, że Podkarpackie jest miejscem narodzin wielu wszechstronnie uzdolnionych ludzi, których znakomita wiedza i kompetencje powinny zostać wykorzystane dla dobra i rozwoju naszych Małych Ojczyzn. Wicemarszałek Anna Kowalska pogratulowała młodzieży chęci oraz ambicji podjęcia inicjatywy oraz podziękowała za trud jaki został włożony w przygotowanie konkursowych recytacji – ze strony samych uczestników jak również opiekunów i nauczycieli.

W tegorocznej edycji Podkarpackiej Tęczy udział wzięło 215 uczniów z 22 podkarpackich szkół. Gala finałowa konkursu, prowadzona przez Halinę Cygan – dyrektorkę Zespołu Szkół Zawodowych, zgromadziła w szkolnej sali gimnastycznej władze samorządowe, przedstawicieli instytucji państwowych oraz reprezentantów podkarpackiego środowiska artystycznego. Szczegółowa relacja z imprezy wraz z listą zwycięzców na stronie http://www.zsz1dynow.republika.pl/

Fot. Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

Daria Kędzierska
Kancelaria Zarządu

Statystyka

Odwiedza nas 324 gości oraz 0 użytkowników.