logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

11 września 2011 roku mieszkańcy Tyrawy Wołoskiej, w powiecie sanockim dziękowali za tegoroczne zbiory, podczas Festiwalu Twórczości i Obyczajów Ludowych. W uroczystościach tych wziął udział Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Sławomir Miklicz.

Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się od barwnego korowodu, który mieszkańcom miejscowości i gościom imprezy zaprezentował plony zebrane w czasie tegorocznych żniw. Uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym w Tyrawie Wołoskiej odprawiona została w intencji zebranych plonów oraz rolników.

Pozostała część uroczystości odbyła się na letniej scenie „W Lipach”. Tam właśnie zaprezentowane zostały płody rolne i wieńce dożynkowe oraz odbył się konkurs wieńców i zespołów dożynkowych. Gospodynie z terenu gminy wystawiały przygotowane przez siebie potrawy lokalne i regionalne. Miejscowi twórcy ludowi i rzemieślnicy prezentowali natomiast swoje prace i wyroby. Nieodłączną częścią Festiwalu był pokaz dawnych obrzędów i obyczajów, związanych ze żniwami.

Festiwal Twórczości był także okazją do promocji miejscowych talentów wokalnych i tanecznych. Wśród wykonawców nie zabrakło także gości zza słowackiej granicy.


Aleksandra Gorzelak – Nieduży
Gabinet Marszałka

Statystyka

Odwiedza nas 321 gości oraz 0 użytkowników.