logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

Lekarze, przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Instytutów Hematologii, Narodowego Centrum Krwi, Amerykańskiego Czerwonego Krzyża oraz wielu innych instytucji zaangażowanych w kwestie bezpieczeństwa krwiodawstwa i krwiolecznictwa, spotkali się w Rzeszowie na międzynarodowej konferencji poświęconej tej tematyce.

Seminarium zorganizowali wspólnie Poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Łukacijewska, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego - odpowiedzialny za sprawy ochrony zdrowia - Sławomir Miklicz oraz Rhode Public Policy.
Prelegenci z Polski, Europy i świata dyskutowali w Rzeszowie, 9 grudnia 2011 roku, zarówno o bezpieczeństwie krwiodawstwa i krwiolecznictwa, jak i wpływie zmian klimatycznych na zdrowie społeczeństw.
Kwestie dotyczące zmian klimatu na zdrowie przedstawił dr Jan Semenza z Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób, sukcesy oraz przyszłe projekty dotyczące ustawodawstwa w dziedzinie krwiolecznictwa w Polsce prezentował wiceminister Marek Haber. Wystąpienie poświecone strategii adaptacji do zmian klimatu pod względem bezpieczeństwa krwiodawstwa i krwiolecznictwa przedstawił z kolei dr David Leiby z Amerykańskiego Czerwonego Krzyża, a o strategii i problemach oraz organizacji całego sytemu krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Polsce mówiła Agnieszka Bieniuk - Patoła z Narodowego Centrum Krwi.
Podkarpacie jest województwem przodującym w Polsce pod względem liczby aktywnych krwiodawców. Do końca listopada 2011 roku ponad 21 tysięcy osób z regionu oddało krew. To stawia Podkarpacie na jednym z pierwszych miejsc w Polsce.
Przy okazji konferencji w Rzeszowie, zaprezentowane zostało pierwsze na Podkarpaciu mobilne centrum krwiodawstwa. „Krwiobus”, bo taką nazwę nosi ten pojazd, jest dziewiątym tego typu w Polsce. Ministerstwo Zdrowia na jego zakup przeznaczyło 2,5 mln złotych.

Aleksandra Gorzelak – Nieduży
Gabinet Marszałka

Statystyka

Odwiedza nas 884 gości oraz 0 użytkowników.