logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

wrota-prom

140804 - gospelRytmicznie, z niezwykłym wyczuciem muzyki, pięknymi głosami, w barwnych strojach zaprezentowała się w poniedziałek 4 sierpnia grupa „Claret Gospel” w ramach kilkumiesięcznego tournee po Polsce i po kilku koncertach w regionie zakończyli pobyt tutaj mini koncertem w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego. Spotkali się z Marszałkiem Władysławem Ortylem i Członkiem Zarządu Województwa Bogdanem Romaniukiem.

W Polsce zespół gości od 31 maja i będzie koncertował do 11 września. Ta kilkunastoosobowa grupa wokalno - ewangelizacyjna z Wybrzeża Kości Słoniowej utworzona została w 2001 r. z inicjatywy polskich Misjonarzy Klaretynów w Abidżanie i Bouaflé na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Podczas koncertów przedstawia jak śpiewem i tańcem modli się Afryka. To powiew afrykańskich rytmów, radości, modlitwy poprzez śpiew. To nie są jedynie koncerty, ale przede wszystkim świadectwo wiary i uwielbienia Boga. Bez wielkiej filozofii i teologii, ale z niezwykle sugestywnie i z przekonaniem młodzi Afrykańczycy modlą się i zapalają śpiewem do modlitwy innych, podczas koncertów porywają zgromadzonych do wspólnego śpiewu i tańca. Tak było m. in. podczas koncertu 2 sierpnia, kiedy zespół występował w miejscu szczególnym – w zabytkowym XIX-wiecznym parku przy Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej, pokazującego życie i działalność kardynała, dla którego Zambia i Afryka była drugą ojczyzną.

Ich świetny występ można było podziwiać także podczas tegorocznego koncertu „Jednego Serca, jednego Ducha w Rzeszowie”. W tym roku zespół koncertował m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Sandomierzu, Słupsku, Bytomiu, Jeleniej Górze, Karpaczu, Przemyślu i wielu innych miastach Polski. 

 

Izabela Fac 
Departament Promocji, Turystykyki, Sportu i Współpracy Międzynarodowej
fot. Michał Mielniczuk

Statystyka

Odwiedza nas 655 gości oraz 0 użytkowników.