logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

K31
Właściciele firm z Polski i z Podkarpacia spotkali się w Arłamowie z ministrami rozwoju, Jerzym Kwiecińskim i finansów Marianem Banasiem, Wojewodą Podkarpackim Ewą Leniart oraz władzami samorządowymi na czele z Marszałkiem Władysławem Ortylem oraz Wicemarszałkiem i Organizatorem spotkania Bogdanem Romaniukiem.

170918 cwkW G2A Arenie zakończył się Festiwal Nauki. Tegoroczna edycja nawiązuje do 80-lecia istnienia Pratt&Whitney Rzeszów, dawnego WSK “PZL Rzeszów”. Z potencjałem naukowym Podkarpacia - prezentowanym w samym sercu Doliny Lotniczej, zapoznała się dziś minister Anna Zalewska. Szefowej resortu edukacji towarzyszył marszałek Władysław Ortyl oraz wojewoda Ewa Leniart.

1
Zrealizowana przez Województwo Podkarpackie misja gospodarcza do Kazachstanu połączona została z  udziałem w Polsko – Kazachstańskim Forum Gospodarczym oraz obchodami Dnia Narodowego Polski w Astanie. Na czele podkarpackiej delegacji stanął Marszalek Lucjan Kuźniar.

2
W dniach 5-7 września w Krynicy odbyło się XXVII Forum Ekonomiczne -najważniejsza konferencja gospodarcza w Europie Środkowej. Od ponad 20 lat spotykają się tu premierzy, przedstawiciele rządów, eksperci i ekonomiści. W tym roku do Krynicy przyjechało ponad 3 tysiące uczestników. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmiało: „Projekt Europa – jaki przepis na następne dekady?”.