logo samorzad

Bulgarian Czech English French German Italian Polish Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian

 

wojewodztwo lewe

mapa stronykontaktniepelnosprawni

Biuletyn Informacji Publicznej

 

cytologia

mammo

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 14 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Logowanie
 
W Jarosławiu uroczyście wmurowano akt erekcyjny nowego Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego prowadzonego przez jarosławskie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.
 
W uroczystościach wziął udział Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta. Uczestniczyli w nich także przedstawiciele samorządu miasta i powiatu, członkowie Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, wychowankowie prowadzonej przez stowarzyszenie placówki i ich rodzice, przedstawiciele mediów oraz mieszkańcy miasta.

Budowany przy ulicy Wilsona obiekt będzie miał trzy kondygnacje, a mieścić się w nim będzie szkoła, przysposabiająca do pracy osoby z niepełnosprawnością intelektualną. W przyszłym ośrodku znajdą się sale edukacyjne, gabinet lekarski, pracownie zawodowe oraz gabinety rehabilitacyjne. Budynek będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja budowana przez jarosławskie stowarzyszenie, dofinansowana została ze środków PFRON, będących w dyspozycji Województwa Podkarpackiego, środków własnych, oraz środków od sponsorów i darczyńców. Budowa ma zostać zakończona w czerwcu 2012 roku.

Uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego połączona została z konferencją prasową poświęconą potrzebom i dostępności mieszkań dla osób niepełnosprawnych. Na pytania dziennikarzy odpowiadał między innymi Marszałek Mirosław Karapyta. Marszałek Karapyta odwiedził także placówki prowadzone przez jarosławskie stowarzyszenie: Zakład Aktywności Zawodowej, Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy im. Krystyny Rajtar oraz mieszkanie chronione, w którym od półtora roku mieszka wspólnie 9 niepełnosprawnych.


 
Aleksandra Gorzelak – Nieduży
Gabinet Marszałka