logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

170613 bundestagNiemiecką delegację na lotnisku w Jasionce przywitali przedstawiciele polskiego parlamentu z marszałkiem Markiem Kuchcińskim na czele. Przewodniczącego Bundestagu Norberta Lammerta i pozostałych deputowanych witali także gospodarze regionu: wojewoda Ewa Leniart oraz marszałek Władysław Ortyl.

Bezpieczeństwo w Europie na wschodnim pograniczu Unii Europejskiej i NATO, przyszłość UE, a także wzajemne kształtowanie wizerunków w Polsce i w Niemczech – to główne tematy wtorkowego spotkania Prezydiów Sejmu i Bundestagu w Przemyślu.

Politycy rozmawiać będą m.in. o sytuacji Unii Europejskiej w kontekście Brexitu i kryzysu migracyjnego, o bezpieczeństwie energetycznym w regionie Europy Środkowo–Wschodniej, a także o polityce klimatycznej.

Delegacjom przewodniczyć będą: Marszałek Sejmu Marek Kuchciński i Przewodniczący Bundestagu Norbert Lammert. Sejm reprezentować będą także wicemarszałkowie: Małgorzata Kidawa-Błońska, Barbara Dolniak, Ryszard Terlecki i Joachim Brudziński oraz Przewodniczący Polsko-Niemieckiej Grupy Parlamentarnej Szymon Szynkowski vel Sęk. Ze strony niemieckiej udział wezmą ponadto wiceprzewodniczący Bundestagu: Claudia Roth, Edelgard Bulmahn, Ulla Schmidt, Petra PAU, Johannes Singhammer oraz Przewodniczący Niemiecko-Polskiej Grupy Parlamentarnej Thomas Nord.

Michał Mielniczuk/SEJM.gov.pl               
fot. Michał Mielniczuk/BP UMWP 

Statystyka

Odwiedza nas 1426 gości oraz 0 użytkowników.