logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps pazdziernik 160

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

W przeddzień 11 listopada w Przemyślu jako jednym z siedemnastu miast w Polsce odbył się piknik „Służymy Niepodległej”. Wydarzenie zostało zorganizowane z inicjatywy Ministerstwa Obrony Narodowej z okazji 100 lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę.

19Równo o godz. 19:00 w wigilię Święta Niepodległości, w dziewiętnastu punktach miasta zapłonęły Znicze Pamięci. W ten sposób, z inicjatywy Wojewody Podkarpackiego, uczczono pamięć bohaterów walk o niepodległość. Przed pomnikiem Łukasza Cieplińskiego znicz zapalił marszałek Władysław Ortyl. Towarzyszył mu Jerzy Cypryś – przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz sekretarz województwa Lesław Majkut.

W piątkowy wieczór biskup pomocniczy Archidiecezji Przemyskiej Stanisław Jamrozek poświęcił Dzwon Niepodległości, który po raz pierwszy zabrzmi w niedzielę w Rzeszowie. To dar Samorządu Województwa Podkarpackiego z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Podczas poświęcenia obecni byli wicemarszałek Bogdan Romaniuk oraz członkowie zarządu Piotr Pilch i Stanisław Kruczek.

Narodowe Święto Niepodległości to dzień, kiedy z dumą myślimy o naszym kraju, o jego historii oraz imiennych i bezimiennych bohaterach - pisze w liście do mieszkańców Podkarpacia Władysław Ortyl, marszałek województwa.

W dniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości z dumą przywołujemy najważniejsze postaci oraz wydarzenia w historii naszego narodu, w dziejach walki o wolność i polskość. Uderzamy w Dzwon Niepodległości, dając tym samym świadectwo naszego szacunku dla przeszłości i jej twórców oraz podejmując zobowiązanie dbałości o sprawy naszej ukochanej Ojczyzny i Rodaków.

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości upamiętni na Podkarpaciu brzmienie Dzwonu Niepodległości. Dźwięk ufundowanego przez samorząd województwa dzwonu, po raz pierwszy usłyszymy 11 listopada na Placu Farnym w Rzeszowie. Historycznego uderzenia, w imieniu mieszkańców regionu dokona marszałek Władysław Ortyl.

Podkategorie

Samorząd Województwa Podkarpackiego z zakresu ochrony zdrowia realizuje następujące zadania:

 

  1. prowadzi sprawy związane z tworzeniem, przekształcaniem lub likwidacją publicznych zakładów opieki zdrowotnej,
  2. nadzór nad podległymi zakładami opieki zdrowotnej,
  3. realizacja zadań z zakresu medycyny pracy wynikających z ustawy o służbie medycyny pracy,
  4. nadzór nad realizacją programów zdrowotnych wykonywanych przez zakłady opieki zdrowotnej,
  5. podejmowanie inicjatyw na rzecz promocji zdrowia,
  6. organizowanie trybu postępowania w sytuacjach nadzwyczajnych zagrożeń (epidemie itp.),
  7. współpraca z lokalnymi samorządami zawodów medycznych w zakresie ustalania zakładów opieki zdrowotnej, uprawnionych do prowadzenia staży podyplomowych lekarzy, lekarzy stomatologów, pielęgniarek i położnych oraz organizacja i zapewnienie odbycia stażu podyplomowego dla osób mających stałe miejsce zamieszkania na obszarze województwa podkarpackiego, absolwentów studiów lekarskich i lekarsko-stomatologicznych, szkół pielęgniarskich i szkół położnych, zamierzających wykonywać zawód na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej

Zobacz więcej ...

Statystyka

Odwiedza nas 466 gości oraz 0 użytkowników.