logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps pazdziernik 160

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

P.Adamowicz

Z niedowierzaniem, wielkim smutkiem i bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Rodzinie, bliskim, współpracownikom oraz mieszkańcom Gdańska składamy wyrazy głębokiego współczucia.

To bolesne doświadczenie i żadne słowa nie są w stanie ukoić ogromnego bólu po stracie - zwłaszcza tak nagłej, niespodziewanej i niezrozumiałej. Łączymy się w modlitwie z tymi, dla których Paweł Adamowicz był ważny, wierząc, że nasze prośby przyniosą wsparcie i dodadzą siły.

Tragedia do jakiej doszło nie powinna się nigdy wydarzyć. Nie godzimy się na taką agresję, na takie bestialstwo. Ludzkie życie jest największą, najcenniejszą wartością.

Paweł Adamowicz był doświadczonym samorządowcem, całe swoje życie poświęcił sprawom Małej Ojczyzny. Gdańsk stracił człowieka, który wiele zrobił dla miasta i jeszcze wiele mógł zrobić.

Raz jeszcze rodzinie, bliskim oraz współpracownikom składamy wyrazy współczucia.

Władysław Ortyl

Marszałek Województwa Podkarpackiego

wraz z Zarządem Województwa Podkarpackiego

190114 oplatekStyczeń to czas opłatkowych spotkań, także w urzędzie marszałkowskim. Dzisiaj zarząd województwa gościł dziennikarzy podkarpackich mediów. Była wspólna modlitwa, życzenia, a przede wszystkim okazja do rozmowy z kolegami z mediów. Uczestnicy spotkania odmówili także modlitwę w intencji prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Władysław Ortyl będzie wiceprezesem zarządu Związku Województw RP. Marszałek Województwa Podkarpackiego zdobył w głosowaniu najwięcej, bo 60 głosów na 64 możliwe. Wiceprezesami będą także marszałek lubelski Jarosław Stawiarski (58 głosów) i Adam Struzik z Mazowsza (49 głosów). Prezesem ponowie został Olgierd Geblewicz (zachodniopomorskie).

Tradycyjne polskie kolędy, modlitwa i mnóstwo ciepłych życzeń słychać było dziś w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu. W hali Centrum Badań i Prób Statków Powietrznych odbyło się spotkanie noworoczne. Lotniczą firmę z tradycyjną wizytą duszpasterską odwiedził biskup tarnowski Stanisław Salaterski, ponieważ Mielec znajduje się w diecezji tarnowskiej.

KSRR s2030Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego oraz Urząd Miasta w Stalowej Woli zapraszają do udziału w spotkaniu konsultacyjnym projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 (KSRR 2030), które odbędzie się w dniu 23 stycznia br. w Stalowej Woli.

181228 scaleniaW powiecie przeworskim zostanie scalonych około 3 390 ha gruntów rolnych. Wszystko za sprawą dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dziś, w urzędzie marszałkowskim podpisano pierwszą umowę w ramach trzeciego naboru wniosków.

Umowa na dofinansowanie projektu „Zwiększenie udziału energii ze źródeł odnawialnych na terenie ROF – Etap III” została podpisana w urzędzie marszałkowskim. Pod dokumentem swe podpisy ze strony samorządu województwa złożyli wicemarszałek Piotr Pilch i członek zarządu Stanisław Kruczek. Projekt będzie realizowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie.

Podkategorie

Samorząd Województwa Podkarpackiego z zakresu ochrony zdrowia realizuje następujące zadania:

 

  1. prowadzi sprawy związane z tworzeniem, przekształcaniem lub likwidacją publicznych zakładów opieki zdrowotnej,
  2. nadzór nad podległymi zakładami opieki zdrowotnej,
  3. realizacja zadań z zakresu medycyny pracy wynikających z ustawy o służbie medycyny pracy,
  4. nadzór nad realizacją programów zdrowotnych wykonywanych przez zakłady opieki zdrowotnej,
  5. podejmowanie inicjatyw na rzecz promocji zdrowia,
  6. organizowanie trybu postępowania w sytuacjach nadzwyczajnych zagrożeń (epidemie itp.),
  7. współpraca z lokalnymi samorządami zawodów medycznych w zakresie ustalania zakładów opieki zdrowotnej, uprawnionych do prowadzenia staży podyplomowych lekarzy, lekarzy stomatologów, pielęgniarek i położnych oraz organizacja i zapewnienie odbycia stażu podyplomowego dla osób mających stałe miejsce zamieszkania na obszarze województwa podkarpackiego, absolwentów studiów lekarskich i lekarsko-stomatologicznych, szkół pielęgniarskich i szkół położnych, zamierzających wykonywać zawód na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej

Zobacz więcej ...

Statystyka

Odwiedza nas 684 gości oraz 0 użytkowników.