logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

120614-kombatanci14 czerwca 2012 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego spotkali się członkowie Podkarpackiej Rady do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Gospodarzem spotkania był Dyrektor Kancelarii Zarządu Urzędu Marszałkowskiego Wiesław Rygiel. Spotkanie poprowadził Przewodniczący Prezydium Rady Stanisław Micał - członek rzeszowskiego oddziału Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość’.

W prezydium obrad zasiedli także Wiceprzewodniczący Prezydium Rady prof. Józef Półćwiartek - członek Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego oraz Wiceprzewodniczący Władysław Wróblewski - członek Związku Inwalidów Wojennych RP. 

Dyrektor Wiesław Rygiel przekazał członkom Podkarpackiej Rady ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych pozdrowienia i wyrazy szacunku od marszałka Mirosława Karapyty, który nie mógł osobiście wziąć udziału w spotkaniu. W słowach skierowanych do kombatantów dyrektor Rygiel zapewniał o niezmiennej życzliwości Samorządu Województwa dla spraw kombatantów i wparciu podejmowanych przez kombatantów działań, które przypominają kolejnym pokoleniom o ich zasługach dla polskiej historii.

Uczestnicy spotkania dyskutowali na temat sposobu realizacji uprawnień posiadanych przez kombatantów, inwalidów wojennych i wojskowych oraz osoby represjonowane w zakresie opieki zdrowotnej. Debatowano na temat planów obchodów w regionie 70. rocznicy powstania Armii Krajowej oraz nad powstającym projektem ustawy o Korpusie Weteranów. Członkowie Rady mówili także między innymi o propozycjach współpracy Rady z 21 Brygadą Strzelców Podhalańskich i innymi jednostkami wojskowymi w 2013 roku. Dzielili się także uwagami na temat spraw bieżących i problemów, z którymi najczęściej się borykają.

Podkarpacka Rada do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego jest społecznym organem doradczo – konsultacyjnym Zarządu Województwa Podkarpackiego. Rada została powołana do współpracy z Zarządem Województwa w realizacji zadań wynikających z ustawy o kombatantach oraz osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego. Działalność w Radzie ma charakter społeczny. Jej członkowie zostali nominowani do prac w Radzie przez Zarząd Województwa Podkarpackiego.

Aleksandra Gorzelak –Nieduży

Kancelaria Zarządu

Statystyka

Odwiedza nas 1419 gości oraz 0 użytkowników.