210730 drogaCzas wakacji to przede wszystkim czas odpoczynku i relaksu. Dlatego wybierając się na zasłużony urlop poza domem należy pamiętać również o zaplanowaniu trasy, którą będziemy musieli pokonać, aby bezpiecznie dojechać do miejsca docelowego. Musimy się przy tym liczyć z remontami dróg, które z jednej strony są uciążliwe, ale z drugiej – konieczne do tego by poprawić komfort podróżującym. Jak w tym roku wyglądają wakacyjne remonty dróg wojewódzkich na Podkarpaciu? Przekonajcie się sami.

Minister Andrzej Adamczyk na konferencji prasowejPodpisano umowę na realizację kolejnego odcinka drogi ekspresowej S19, tym razem biegnącego od Miejsca Piastowego do Dukli. Wykonawcą tej dziesięciokilometrowej drogi o wartości prawie 480 mln złotych będzie firma Strabag. Umowę podpisano w obecności wicemarszałka Piotra Pilcha.

logo ppp Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zaprasza na spotkanie pt.:

„Jak zbudować aquapark w PPP ? - Analiza projektu budowy Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Płocku”.

Komisja Europejska przyjęła zmienione wytyczne UE w sprawie regionalnej pomocy państwa („wytyczne w sprawie pomocy regionalnej”). Jest to zbiór zasad, na podstawie których państwa członkowskie mogą przyznawać przedsiębiorstwom pomoc państwa, aby wspierać rozwój gospodarczy obszarów UE znajdujących się w niekorzystnym położeniu, i które gwarantują państwom członkowskim równe warunki działania. Zmienione wytyczne wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2022 r.

Czytaj dalej...

W ramach naboru RPPK.05.02.00-IZ.00-18-002/17 z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020, Działanie 5.2 Infrastruktura terminali przeładunkowych PKP LHS Sp. z o.o. złożył projekt pn. Budowa terminalu przeładunkowego PKP LHS na stacji Wola Baranowska LHS. Terminal towarowy będzie służył do przeładunku kontenerów i ładunków pomiędzy różnymi środkami transportu oraz pomiędzy linią normalnotorową a szerokotorową linią kolejową ze Wspólnoty Niepodległych Państw, obie dostępne na stacji PKP LHS w Woli Baranowskiej. Realizacja projektu ma doprowadzić do zwiększenia wymiany handlowej pomiędzy Rosją i Ukrainą z jednej strony a Polską z drugiej. Terminal będzie wykorzystywany również do obsługi magazynowej, celnej, inspekcji i usług pomocniczych. Cele projektu są związane z długoterminowymi korzyściami: poprawą infrastruktury w celu zwiększenia skali przewozu towarów koleją, w szczególności z krajami Europy Wschodniej i Azji, zmniejszeniem negatywnego wpływu na środowisko naturalne wynikającego z przeniesienia ruchu towarowego z dróg na tory, poprawa przepustowości terminali, rozszerzeniem oferty przeładunkowej terminali, poprawa dostępności transportowej województwa podkarpackiego w ruchu kolejowym.

Logo Our WayWojewództwo Podkarpackie zaprasza do udziału w regionalnej konferencji on-line pn.: „Learning from experience”, organizowanej w związku z realizacją projektu „Zachowanie i promocja dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego poprzez Zielone Szlaki” (OUR WAY), dofinansowanego z Programu Interreg Europa 2014-2020. Konferencja odbędzie się 25 lutego 2021 r., w godz. 12:00 – 14:30. Czytaj więcej ...

Miniatura artykułu: WiZZ Air wylądował w Jasionce   

Our Way26 listopada 2020 r., z uwagi na trwającą pandemię COVID-19 spotkanie Regionalnej Grupy Interesariuszy projektu OUR WAY odbyło się w formule online, za pośrednictwem platformy Cisco Webex Meetings. Tematem spotkania było omówienie prowadzonych działań podczas piątego semestru realizacji projektu OUR WAY oraz innych aktywności związanych z turystyką rowerową.

Our WayW dniu 12 listopada 2020 r. odbyło się 5.spotkanie Komitetu Sterującego Projektu OURWAY.
Z uwagi na trwającą pandemię COVID-19 spotkanie to odbyło się już po raz drugi w formule online, tym razem za pośrednictwem platformy Microsoft Teams Meeting. Spotkanie prowadziła Pani Cristina Durán Torres Fontes – przedstawiciel Lidera Projektu – Regionu Murcja z Hiszpanii.

Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 993 na odcinku Pielgrzymka-Nowy Żmigród, to kolejna już inwestycja drogowa samorządu województwa, współfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Dziś, w Pielgrzymce dokonano uroczystego odsłonięcia tablicy informującej o inwestycji.  Samorząd województwa reprezentowali wicemarszałek Piotr Pilch oraz przewodniczący sejmiku Jerzy Borcz.

200715pka

200710 s19Drogowcy rozpoczęli dziś prace na ostatnim odcinku, powstającej na północ od Rzeszowa, drogi S-19.  Chodzi o 8-kilomterowy fragment z Sokołowa Małopolskiego do Kamienia. W fazę realizacji weszła też południowa część szlaku. Podpisano umowę na budowę odcinka Rzeszów Płd – Babica.