Bitwa WarszwskaBiuro Programu "Niepodległa" współnie z Polskim Radiem S.A. przygotowały wyjątkowy serwis internetowy poświęcony Bitwie Warszwskiej 1920 roku. Przygotowany w formie nowoczesnej encyklopedii multimedialnej portal nie tylko opowiada o wojnie polsko-bolszewickiej, ale przede wszystkim pokazuje życie Polaków, istotne wydarzenia, fakty i postaci tamtego okresu. Do korzystania ze strony zapraszamy szczegółnie, szkoły instytucje kultury, organizacje pozarządowe oraz lokalnych pasjonatów historii. 

Uprzejmie informujemy, że Uchwałą Nr 173/3620/20 z dnia 30 czerwca 2020 r., Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie dokonał wyboru ofert i udzielił dotacji na realizację zadań publicznych Województwa Podkarpackiego w zakresie ekologi i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego w 2020 r. zgodnych z założeniami Programu "Podkarpacki Naturalny Wypas II".

1920x810Uprzejmie informujemy, że Centrum Operacyjne Ministerstwa Obrony Narodowej zaprasza do udziału w konkursie pt. "Historyczny mural - 1920 Polskie Zwycięstwo dla Wolności Europy", w ramach którego można uzyskać dotację na działania patriotyczno-edukacyjne i wykonanie muralu upamiętniającego 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej.

Zarząd Województwa Podkarpackiego Uchwałą Nr 173/3612/20 z dnia 30 czerwca 2020 roku ogłosił nabór do V edycji konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego  -"NGO Wysokich Lotów". To nagroda dla najlepszych organizacji pozarządowych mających siedzibę i prowadzących działalności pożytku publicznego na terenie województwa podkarpackiego.

apel pomoc seniorom 003W związku z nieszczęśliwym zajściem, które miało miejsce w ostatnich dniach w województwie lubuskim i dotyczyło tragicznej śmierci dwojga seniorów działacze organizacji pozarządowych wystosowali do wszystkich apel - NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA NASZYCH SĄSIADÓW SENIORÓW. PYTAJMY O ICH POTRZEBY I BĄDŹMY SOLIDARNI Z SENIORAMI.
Odizolowane osoby starsze potrzebują naszego wsparcia. Bądźmy czujni i zwracajmy na nich uwagę. Starajmy się codziennie pytać ich, czy nie potrzebują naszej pomocy - zrobienia zakupów, wykupienia lekarstw, skontaktowania ich z lekarzem lub rodziną. To proste czynności mogą uchronić seniorów znajdujących się w potrzebie.