Samorząd Województwa Podkarpackiego

bip27 epuap27 rss27 mowiaca przegladarka ruch sluch

Zmiana warty przy Radzie ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych

|
Michał Mielniczuk

170830 radaPodkarpacka Rada ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji Antykomunistycznej będą miały nowego opiekuna. Od 31 sierpnia br. gremia rozpoczynają funkcjonowanie przy Wojewodzie Podkarpackim. Dziś kombatantom za dotychczasową współpracę podziękował marszałek Władysław Ortyl.

Posiedzenie Podkarpackiej Rady ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych

|
Bogumił Drzał

IMG 35259 czerwca odbyło się posiedzenie Podkarpackiej Rady ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele 20 organizacji wchodzących w skład Rady. Głównym tematem spotkania było omówienie zmian i przyjęcie ujednoliconego Regulaminu Rady oraz omówienie zrealizowanych i zaplanowanych udziałów w uroczystościach państwowych i patriotyczynych.

Rajd Śladami mjr „Zapory” i Jego Żołnierzy

|
Bogumił Drzał

P101000520 czerwca br. w Poniatowej - Województwo Lubelskie na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego odbył się kolejny Rajd Śladami mjr „Zapory” i Jego Żołnierzy, mający charakter sesji historycznej.

70 rocznica rozwiązania Armii Krajowej

|
Bogumił Drzał

IMG 721619 stycznia br. w Zagórzu odbyły się uroczystości upamiętniające 70 rocznicę rozwiązania Armii Krajowej, w której uczestniczyli przedstawiciele Marszałka Województwa Podkarpackiego, Gminy i Miasta Zagórz, Podkarpackiej Rady ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, służb mundurowych oraz licznie zebrani mieszkańcy lokalnej społeczności. W obchodach wziął udział również Poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca.