logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

11 września 2011 roku mieszkańcy Tyrawy Wołoskiej, w powiecie sanockim dziękowali za tegoroczne zbiory, podczas Festiwalu Twórczości i Obyczajów Ludowych. W uroczystościach tych wziął udział Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Sławomir Miklicz.

Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się od barwnego korowodu, który mieszkańcom miejscowości i gościom imprezy zaprezentował plony zebrane w czasie tegorocznych żniw. Uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym w Tyrawie Wołoskiej odprawiona została w intencji zebranych plonów oraz rolników.

Pozostała część uroczystości odbyła się na letniej scenie „W Lipach”. Tam właśnie zaprezentowane zostały płody rolne i wieńce dożynkowe oraz odbył się konkurs wieńców i zespołów dożynkowych. Gospodynie z terenu gminy wystawiały przygotowane przez siebie potrawy lokalne i regionalne. Miejscowi twórcy ludowi i rzemieślnicy prezentowali natomiast swoje prace i wyroby. Nieodłączną częścią Festiwalu był pokaz dawnych obrzędów i obyczajów, związanych ze żniwami.

Festiwal Twórczości był także okazją do promocji miejscowych talentów wokalnych i tanecznych. Wśród wykonawców nie zabrakło także gości zza słowackiej granicy.


Aleksandra Gorzelak – Nieduży
Gabinet Marszałka

Statystyka

Odwiedza nas 1371 gości oraz 0 użytkowników.