logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps pazdziernik 160

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

131128-instytucje-certyfikujaceW Rzeszowie trwa konferencja przedstawicieli Instytucji Certyfikującej, Instytucji Pośredniczących w Certyfikacji i Instytucji Zarządzających Regionalnymi Programami Operacyjnymi. Do stolicy Podkarpacia przyjechali pracownicy tych instytucji z poszczególnych województw, aby wymienić się doświadczeniami i porozmawiać o przygotowaniach do przyszłej perspektywy finansowej 2014-2020. Uczestników konferencji przywitał wicemarszałek Jan Burek.

Odbywająca się w Rzeszowie konferencja to kolejne, cyklicznie odbywające się spotkanie. Głównym tematem konferencji jest podsumowanie kończącej się perspektywy 2007-2013 i omówienie doświadczeń zdobytych w tym okresie programowania.

Wicemarszałek Jan Burek witając uczestników konferencji mówił o zmianach, jakie nastąpią w nowej perspektywie finansowej 2014-2020. Szczególną uwagę zwrócił na nowe zadania Urzędu Marszałkowskiego, który przejmie kompetencje instytucji certyfikującej i związane z tym wyzwania.

Zagadnienia dotyczące nowej perspektywy będą omawiane w drugim dniu konferencji.

Zaprosiliśmy osoby z ministerstwa, które będą mogły rozwiać nam pewne wątpliwości. Tematy do tej dyskusji zgłaszały wszystkie instytucje zarządzające i pośredniczące w certyfikacji, więc będzie to ważna i interesująca debata dla przedstawicieli tych instytucji – mówi Marta Matczyńska dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego.

Urząd Marszałkowski jest współorganizatorem konferencji wraz z Urzędem Wojewódzkim i Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju.

Monika Konopka
Biuro Prasowe

Statystyka

Odwiedza nas 438 gości oraz 0 użytkowników.