Samorząd Województwa Podkarpackiego

bip27 epuap27 rss27 mowiaca przegladarka ruch sluch

Aktualności

Ambasador Nigerii na Podkarpaciu [VIDEO]

|
Piotr Bartnik

130327 amb nigeriiW dniach 27 -28 marca z oficjalną wizyta na Podkarpaciu przebywa Samuel Wodi Jimba, Ambasador Federalnej Republiki Nigerii w Rzeczpospolitej Polskiej. Ambasadorowi towarzyszy jego małżonka oraz Radca Minister Theophilus Akinbo i Attache Arabi I. Alhassan.

W imieniu władz województwa gości z Nigerii przyjęła Anna Kowalska, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego. Celem wizyty Ambasadora na Podkarpaciu jest zapoznanie się ze specyfiką naszego regionu i próba wyłonienia sektorów gospodarki, w których możliwa byłaby współpraca polsko-nigeryjska. W trakcie prezentacji potencjału województwa Ambasador zwrócił uwagę na dobrze rozwijające się u nas dwa sektory: rolno spożywczy (przetwórstwo spożywcze) oraz informatyczny, które to mogłyby stanowić płaszczyznę do wymiany know-how. Ministerstwo Gospodarki RP w ramach tworzonego właśnie programu GO AFRICA, będzie wspierało polskie firmy w podejmowaniu działalności na obszarze Afryki Subsaharyjskiej – Angoli, Kenii, Mozambiku, Nigerii i RPA.

W dalszej części swojej wizyty na Podkarpaciu Ambasador odwiedzi podkarpackie uczelnie wyższe (Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnikę Rzeszowską), spotka się z przedstawicielami środowiska biznesowego oraz odwiedzi wybrane firmy.

Na zaproszenie Wicemarszałek Anny Kowalskiej, Ambasador i towarzysząca mu delegacja wezmą udział w Koncercie Via Crucis organizowanym z okazji Misterium Wielkiego Tygodnia w Filharmonii Podkarpackiej.

Katarzyna Stachowicz
Kancelaria Zarządu

Fot. Daria Kędzierska