logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

 

cytologia

mammo

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Zdrowie w regionie

wrota-zdrowie

W Jarosławiu uroczyście wmurowano akt erekcyjny nowego Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego prowadzonego przez jarosławskie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.
 
W uroczystościach wziął udział Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta. Uczestniczyli w nich także przedstawiciele samorządu miasta i powiatu, członkowie Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, wychowankowie prowadzonej przez stowarzyszenie placówki i ich rodzice, przedstawiciele mediów oraz mieszkańcy miasta.

Budowany przy ulicy Wilsona obiekt będzie miał trzy kondygnacje, a mieścić się w nim będzie szkoła, przysposabiająca do pracy osoby z niepełnosprawnością intelektualną. W przyszłym ośrodku znajdą się sale edukacyjne, gabinet lekarski, pracownie zawodowe oraz gabinety rehabilitacyjne. Budynek będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja budowana przez jarosławskie stowarzyszenie, dofinansowana została ze środków PFRON, będących w dyspozycji Województwa Podkarpackiego, środków własnych, oraz środków od sponsorów i darczyńców. Budowa ma zostać zakończona w czerwcu 2012 roku.

Uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego połączona została z konferencją prasową poświęconą potrzebom i dostępności mieszkań dla osób niepełnosprawnych. Na pytania dziennikarzy odpowiadał między innymi Marszałek Mirosław Karapyta. Marszałek Karapyta odwiedził także placówki prowadzone przez jarosławskie stowarzyszenie: Zakład Aktywności Zawodowej, Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy im. Krystyny Rajtar oraz mieszkanie chronione, w którym od półtora roku mieszka wspólnie 9 niepełnosprawnych.


 
Aleksandra Gorzelak – Nieduży
Gabinet Marszałka


psim 2

 

zipbaner-1

 

ROPS banner

 

Statystyka

Odwiedza nas 1346 gości oraz 0 użytkowników.